Jak si vybrat správnou postel?

Co je pohodlné jednomu, nemusí být nutně pohodlné druhému. Žádní dva jedinci nejsou stejní.
Sortiment postelí a matrací Silentnight je navržen tak, aby pokryl všechny různé úrovně komfortu. Vzhledem k tomu, že si uvědomujeme, jak záludný může výběr postele být, vypracovali jsme pro vás snadného průvodce nákupem. Ten vás v jednoduchých krocích provede celou nabídkou a pomůže vám vybrat si tu nejlepší postel.

Proč jsou matrace Silentnight tak pohodlné?

Pohodlí není zdaleka jediný faktor, který volíte (jinak bychom si přeci všichni vždy vybrali tu „nejpohodlnější“ variantu). Tajemství komfortu spočívá v celé škále aspektů, především pak v jejich sladění s vaším tělem a jeho potřebami. Podstatné je, abyste se cítili uvolnění, aby matrace odňala zátěž z vašich kloubů a bránila tělo před přehřátím. Prostor ke spánku musí být dostatečný, proto vše začíná u určení správné velikosti postele.

Volba správného systému pružin

Podstatou exkluzivní technologie Silentnight, zvané Miracoil (TM), je použití jediného dlouhého drátu, stočeného do stovek spirál, jež rozkládají zátěž rovnoměrně a mnohem efektivněji než standardní pružinové matrace. Matrace Miracoil jsou po celé své ploše vyplněny pružinovým systémem, jenž zajišťuje rovnoměrnou oporu těla a vy nikam nesklouzáváte.  Zároveň, spíte-li na jednolité matraci, je tedy eliminováno i narušení spánku vašeho partnera. Další exkluzivní technologie, Mirapocket (TM), je založena na systému jednotlivých reaktivních pružin, jež jsou uschovány v oddělených látkových taštičkách. Každá pružina absorbuje a rozkládá vaši hmotnost, vaše tělo je tedy podpíráno zónově.

Co je zónová opora?

Věděli jste, že tlak, který je vyvíjen na páteř během dne, zapříčiňuje, že když jdete večer spát, jste o 2 cm nižší? Je důležité, aby naše páteř během spánku nepociťovala žádný tlak. Jen tak se může efektivně zotavit po náročném dni. Jakmile si lehneme, spočine na našich bocích až 50 % naší tělesné hmotnosti, proto právě tato část těla (společně s rameny) potřebuje největší oporu. Zvolíte-li si tedy oporu zónovou, již poskytuje technologie pružinových systémů Miracoil či Mirapocket, může se vaše páteř během noci správně srovnat.

Jak mohu ulevit otlakům a zabránit tomu, aby mi brněla dolní část těla?

Převalujete se během noci a pořád se přetáčíte? Bolí vás neustále něco? Budíte se a máte ztuhlé některé části těla? To všechno jsou příznaky, že trpíte otlaky, které vám znemožňují klidný spánek. Je důležité, aby se vám pohodlně spalo, ale jelikož vaše tělo není stejnoměrné, mohou některé části těla, jako jsou ramena či boky, trpět otlaky. Jedinečné pružinové systémy Miracoil® a Mirapocket® jsou navrženy tak, že rozkládají rovnoměrně celou váhu vašeho těla, proto nevznikají žádná otlačená místa a vy můžete nerušeně spát celou noc.

Vyberte si komfortní výplň matrace

Vybírejte z  nabídky komfortních výplní a najděte si nejlepší řešení pro váš spánek.
Věděli jste, že až 52 % lidí si stěžuje na to, že je jim v posteli příliš horko? Sortiment chytrých vláken, která Silentnight používá, jako jsou vlákna EcoComfort (TM), brání dle vědeckých důkazů přehřátí, které může narušit váš spánek, umožňují matracím dýchat a ponechávají tělu komfortní tělesnou teplotu po celou noc. Silentnight rovněž nabízí širokou škálu matrací s přírodními prodyšnými výplněmi, včetně hedvábí, jehněčí vlny či kašmíru, které umožňují volný pohyb vzduchu mezi vlákny a zabraňují přehřívání. Kontakt s jejich povrchem tak ve vás navodí dojem maximálního luxusu.

Převalujete se často během noci?

Sortiment matrací značky Silentnight s paměťovou pěnou či materiálem Innergetic Latex je perfektní pro neklidné spáče. Tyto komfortní vrstvy vám umožní otáčet se volně během noci, aniž byste se převalováním zcela probudili. Paměťová pěna rozloží vaši tělesnou hmotnost a podepře vaše tělo rovnoměrně, takže se do matrace nezaboříte. Po otočení se rychle obnoví do původní podoby. Během noci se tedy můžete volně převalovat, nic vás neomezuje a netlačí. Materiál Innergetic Latex obsahuje tisíce drobných bublinek, jež podporují elasticitu materiálu a vytváří přirozený odraz matrace, čímž jemně ulevují tlaku na kloubech.

Máte alergie?

Abychom spali tvrdě a kvalitně, musí naše tělesná teplota v noci poklesnout. Horko vytvářené přehříváním v postelích má za následek tvorbu vlhkosti, kde se dobře daří různým druhům roztočů. Používání probiotik Purotex schválila alergologická společnost Velké Británie. Silentnight je přidává do příze svých látek, aby vytvořila pohodlnou prošívanou svrchní vrstvu, a matrace tak zůstaly hygienicky čisté. Každé vlákno má na sobě drobné mikrokapsle. Kdykoliv matraci použijete, kapsle ihned začnou absorbovat vlhkost, čímž zabraňují množení bakterií a tvorbě plísní a zároveň eliminují hromadění roztočů.

Co je paměťová pěna?

Paměťová pěna rozloží vaši tělesnou hmotnost a vaše tělo rovnoměrně podepře. Reaguje na teplotu v místnosti, takže se vám může jevit chladná a tvrdá, když poprvé ulehnete. Díky reakci na tělesné teplo se ale následně vytvaruje přesně podle vašeho těla, a může tedy znesnadnit přetáčení během spánku.

Co je latex?

Exkluzivní materiál Innergetic® Latex obsahuje tisíce drobných bublinek, jež podporují elasticitu materiálu a vytváří přirozený odraz matrace. Jemně ulevují tlaku na kloubech a usnadňují pohyb v posteli během spánku. Na rozdíl od paměťové pěny nepotřebuje k aktivaci tělesné teplo. Je přirozeně hypoalergenní, a tedy ideální pro alergiky.

Co jsou Eco vlákna?

Systém chytrých vláken, jako jsou vlákna EcoComfort (TM), umožňuje matracím dýchat a ponechává tělu komfortní tělesnou teplotu po celý rok. Přehřívání totiž může narušit dobrý spánek. Inovativní vlákno EcoMemory® je vyrobeno z luxusních mikrovláken se speciálním elastomerovým pojivem, což znamená, že se tvaruje podle vašeho těla podobně jako paměťová pěna, avšak vlákna EcoMemory® umožňují matraci dýchat.
Nedochází tedy k omezení pohybu těla či nepohodlnému nárůstu tělesné teploty.

Co je Purotex?

Abychom spali tvrdě a kvalitně, musí nám tělesná teplota v noci poklesnout. Horko vytvářené přehříváním v postelích má za následek tvorbu vlhkosti, ve které se dobře daří různým druhům roztočů. Používání probiotik Purotex schválila alergologická společnost Velké Británie. Silentnight  je přidává do příze svých látek, které tká či plete, aby vytvořila pohodlnou prošívanou svrchní vrstvu matrací značky Silentnight. Cílem je, aby matrace zůstaly hygienicky čisté. Každé vlákno má na sobě drobné mikrokapsle, a kdykoliv matraci použijete, kapsle ihned začnou absorbovat vlhkost. Tím zabraňují množení bakterií a tvorbě plísní a zároveň eliminují hromadění roztočů.

Co je to podložka či pevný rošt celočalouněné postele?

Pevné rámy celočalouněných postelí mají pevný, nepružný horní rošt. Jsou ideální pro ty, kteří hledají výjimečné pohodlí s tvrdším podkladem.

Co je pružinový rošt celočalouněné postele?

Luxusní pružinový rošt celočalouněné postele v kombinaci s matrací nabízí měkčí podklad a lépe umožňuje matraci přizpůsobit se konturám vašeho těla. Pružinový rošt je rovněž odolnější, takže prodlouží životnost vaší postele. Nabízí luxusnější pocit.

Jaké úložné možnosti se nabízejí?

Podobně jako je každé tělo jiné, jsou různé i ložnice, ve kterých spíme. Všichni máme také rozdílné nároky na ukládání věcí v ložnicích. Vyberte si z široké nabídky úložných variant, které vám efektivně pomohou udržet v ložnici pořádek a poskytnou více volného prostoru v místnosti. V nabídce je inovativní dvou- i čtyř-zásuvkový model.

Co je postel typu otoman?

Rošt postele typu otoman se otevírá v dolní části postele a nabízí maximální využití úložných prostor. Otoman může být opatřen pouze pevným roštem.

Co jsou to malé zásuvky pod postelemi?

Malé zásuvky pod postelemi jsou poloviční než klasické. Nabízí tedy možnost zásuvku otevřít, aniž by vám v tom bránil noční stolek.

Jak najdu ideální postel pro sebe?

Pomocí snadného průvodce PRŮVODCE NÁKUPEM, který vás v jednoduchých krocích provede výběrem té nejvhodnější postele pro vás. Jelikož v posteli trávíte až třetinu svého života, stojí za to věnovat čas návštěvě naší kamenné prodejny v Praze, U Měšťanského pivovaru 6 a postel nejprve vyzkoušet, než ji zakoupíte.

Mohu si na svou stávající postel koupit novou matraci?

Jsou-li rám vaší postele a rošt v pořádku, nic nebrání tomu použít některé z nových matrací Silentnight. Vybírejte z nabídky matrací GELTEX, MIRACOIL, MIRAPOCKET a matrací s PAMĚŤOVOU PÉNOU.

Vyrábí se všechny postele společnosti Silentnight ve Velké Británii?

Všechny výrobky Silentnight se vyrábí ve Velké Británii. Jsou testovány dle britských a evropských norem a plně certifikovány Radou pro zdravé lesní hospodářství (Forest Stewardship Council). Každá postel či matrace podstupuje náročné testování, aby se zajistilo, že splní či dokonce předčí britské normy. Tak moc je společnost Silentnight přesvědčena, že její postele a matrace vám zajistí dobrý a zdravý spánek, že k nim s klidným svědomím poskytuje dlouholetou záruku.

Jak bych se měl/a starat o novou postel?

Aby si vaše nová postel od Silentnight uchovala nejlepší možné opěrné vlastnosti, úroveň komfortu a životnost, je důležité, abyste dodržovali pokyny
k údržbě a péči obsažené v popisu produktu.

Jak často mám matraci otáčet?

Pokud jste si přímo nepořídili matraci s označením „No Turn“ (bez otáčení), doporučujeme matraci v průběhu prvních šesti měsíců používání otáčet každé dva týdny. Poté stačí jednou měsíčně. Je-li vaše matrace opatřena úchyty, použijte je ke správnému uložení matrace na rám postele (doporučujeme asistenci druhé osoby). Pokuste se také zamezit nárazu matrace na hrany postele, neboť by mohlo dojít k poškození pružinového systému. Ačkoliv matrace s označením „No Turn“ (bez otáčení) není nutné nikdy přetáčet, doporučujeme alespoň jejich pravidelnou rotaci po směru hodinových ručiček dle instrukcí v popisu výrobku, aby se matrace opotřebovávala rovnoměrně.

Jak se matrace anebo rošt postele čistí?

Žádná matrace není zcela odolná proti znečištění a obarvení. Proto doporučujeme používat potah na matrace, který je ochrání před kontaktem s tělesnou vlhkostí či jinými tekutinami.  Při čištění nepoužívejte žádné čisticí prostředky či chemické čističe, neboť by mohly poškodit vlákna a švy.

Byla testována hořlavost postelí?

Britské zákony po výrobcích vyžadují, aby byla použitá pěna ošetřena ohnivzdornou impregnací a aby splňovala bezpečnostní požadavky týkající se záchrany života. Již v roce 1980 otevřela skupina Silentnight Group vlastní interní testovací laboratoř a až do dnešního dne je jediným britským výrobcem matrací, který takové vlastní zařízení provozuje. Laboratoř Silentnight provádí detailní testování všech svých produktů. Cílem je ujistit zákazníky, že si kupují výrobky, které jsou vynikající nejen, co se kvality týče, ale že jsou i zcela bezpečné pro použití v domácnostech.

Nákup s klidným svědomím

Zakoupíte-li si některý z produktů společnosti Silentnight, můžete klidně spát s vědomím, že byl vyroben ve Velké Británii skutečně zodpovědně. Společnost Silentnight je plnohodnotným členem programu FISP (FISP) a FSC a je plně oddána myšlence podpory společenské, ekonomické a ekologické udržitelnosti v rámci celého průmyslu.

 
Anglicke Postele Ambience Design Praha