Dosavadní historie firmy SILENTNIGHT

 

Před 66 lety, v roce 1946, vytvořili Tom a Joan Clarkeovi ve městě Skipton v severním Yorkshiru společnost s názvem Clarke's Mattresses Limited.

V roce 1948 společnost zaregistrovali v rejstříku obchodních společností (Clarkes Mattresses Limited) a pronajali si malé prostory v centru Skiptonu. Zde rovněže otevřeli první prodejnu pro veřejnost.

Společnost začala vyrábět vysoce kvalitní, avšak stále cenově dostupné postele a matrace a zanedlouho zaznamenala vysokou poptávku. Provoz musel být přesunut do mnohem větších prostor, a tak se firma v roce 1949 rychle přestěhovala do Barnoldswicku.

Další velká změna přišla v roce 1951, kdy se společnost přejmenovala z Clarke's Mattresses na Silentnight Limited.

Objem výroby nadále rychle rostl, a tak v roce 1961 opět nastalo stěhování, tentokrát již do současných prostor.

V roce 1979 byla stávající vzorková prodejna, postavená v průběhu 70. let, rozšířena a přebudována na velké zastřešené výstavní centrum v Salterforthu, které tehdy dokonce oficiálně otvírala tehdejší předsedkyně vlády Margaret Thatcherová.

Po mnoho let se v centru dvakrát do roka konaly výstavy postelí a matrací Silentnight. V 80. letech usilovala Silentnight o upevnění pozice jedničky na britském trhu s postelemi. Silentnight vyvinula zcela nový pružinový systém, který vylepšil sortiment postelí a zajistil, aby se společnost i nadále výrazně odlišovala od konkurence.

V roce 1986 představila Silentnight program „Ultimate Spring System“ – první pružinový systém matrací ve VB. Jedinečné vlastnosti tohoto systému zaručovaly, že se matrace neslehne a uživatelé se nepřevalí doprostřed. Silentnight také představila dvě nové značkové ikony Hippo & Duck
(Hrošík a Kačer). Díky zábavné a zároveň informativní televizní reklamě vešly postavičky Hippo a Duck brzy ve známost a dodnes jsou mezi veřejností velmi oblíbené.

Na konci 90. let byl pružinový systém Silentnight ještě zdokonalen a přejmenován na Miracoil® Spring System.

V roce 2000 byl opět oprášen ilustrovaný motiv Hrošíka a Kačera, kteří získali modernější vzhled. Tyto vylepšené ilustrace byly použity na nových firemních označeních, v publikacích a samozřejmě i v nové sérii TV reklam.

V roce 2001 Silentnight uvedla v televizi novou animovanou reklamu. Díky hlasům Jane Horrocksové a Clivea Rowea a speciálně pro tento účel přepracované verzi skladby You Sexy Thing od Hot Chocolate (se slovy I Believe In Miracoil's) zaujali Hrošík a Kačer brzy opět celý národ a objem prodeje postelí a matrací Silentnight nadále rostl.

V roce 2003 vstoupila Silentnight na trh s dětskými postelemi a matracemi. Motiv „My First Bed“ vyhrál cenu „postel roku“ v rámci ocenění nábytkových prvků. V TV rovněž běžela nová série reklam informujících veřejnost o kvalitě výrobků Silentnight.

V roce 2005 dosáhla uznání a statusu "Superbrand". O rok později, v roce 2006, k příležitosti oslavy 60letého výročí firmy, byla spuštěna nová kampaň s názvem Sleep etc.

V roce 2008 se velice módním stalo slovo „praktičnost“. V reakci na tento trend spustila Silentnight výrobu matrací mattress-now® - prvních prakticky srolovatelných matrací společnosti Silentnight. O rok později byla spuštěna výroba mnoha dalších produktů, z nichž nejoblíbenější jsou matrace s novým systémem taštičkových pružin.

V dubnu 2012 Silentnight zahájila výrobu produktových řad Safenights a Healthy Growth – dětských postýlek speciálně navržených tak, aby zajistily klidný a zdravý spánek i těm nejmenším.

V červenci 2014 se stala společnost Ambience Design jediným českým partnerem a dovozcem produktů Silentnight.